Озеро Свiтязь
Озеро Світязь
Озеро Світязь
 

Автобіографія ієромонаха Арсеній

Автор: Siroga від 20-04-2007, переглянули: 6 037

Я, ігумен, Арсеній (в миру Василь Васильович Дем'янчук) народився 8 липня 1976 року в селі Чсрче Камінь-Каширського району, Волинської області в сім'ї селянина. Батьки працювали у місцевому колгоспі.Сьогодні вже пенсіонери.

В 1983-1993 роки навчався у Черченській середній школі. Під час навчання у середній школі ходив до храму Божого у сусіднс село Хотешів, Осовці, пізніше, коли побудували храм у рідному селі Черче почав ходити до храму у своєму селі. Читав і співав на церковному кліросі. З раннього дитинства хотів повністю все своє життя віддати на служіння Богу і Його Святій Церкві.

1993 року поступив на навчання до Волинської Духовної семінарії, що у місті Луцьку. Під час навчання у Духовній семінарії був старостою групи, старшим пономарем у семінарському храмі на честь святих рівноапостольних Кирила і Мефодія. З благословення о. ректора протоієрея Петра (Влодека) проводив заняття недільної школи, а також проводив роботу (спілкування і розмови) з людьми, котрі потрапили в наркотичну залежність. В червні 1997 року закінчив Волинську Духовну семінарію.

27 червня 1997 року єпископом Володимир-Волинським і Ковельським Симеоном в свято-Успенському соборі міста Володимира Волинського посвячений у сан диякона.
6 липня 1997 року єпископом Володимир-Волинським і Ковельським Симеоном у селі Кримно Старовижівського району Волинської області рукоположсний у сан священника.

14 липня 1997 року указом єпископа Володимир-Волинського і Ковельського Симеона призначений настоятелем Свято-Покровської церкви в селі Самари-Оріхові з паралельним обслуговуванням Свято-МихаЙлівської церкви у селі Залухово Ратнівського району Волинської області.

З серпня 1997 року з благословіння єпископа Володимир-Волинського і Ковельського призначений відповідальним і керуючим єпархіальним відділом у справах молоді.

13 жовтня 1997 року було завершено будівництво Свято-Покровської церкви села Самари- Оріхові, а також було звершено тут освячення новозбудованого храму єпископом Володимир-Волинським і Ковельським Симеоном.
21 травня 1998 року до дня Святої Пасхи єпископом Володимир-Волинським і Ковельським Симеоном нагороджений " Золотим Хрестом "
25 серпня 1998 року поступив на навчання до Київської Духовної Академії.

24 квітня 1999 року указом єпископа Володимира-Волинського і Ковельського Симеона звільнений від обов'язків настоятеля Свято-Покровської церкви села Самари-Оріхові і Свято-Михайлівської церкви с. Залухово і переведений настоятелем Петро-Павлівської церкви села Світязь і церкви Різдва Іоанна Хрестителя, що знаходиться в пансіонаті " Шацькі озера ".

16 липня 1999 року з благословення єпископа Володимир-Волинського і Ковельського мною був організований вперше в Україні православний табір для дітей-сиріт. Табір проходив у селі Світязь в пансіонаті "Шацькі озера". Табір проходив на берегу мальовничого озера Світязь.

З 1997-2004 брав участь у різних семінарах і конгресах, з'їздах православної молоді, які проходили: у Львові, Москві, Києві, Ужгороді, Супраелі (Польща) і в інших містах.

З вересня 1999 року призначений викладачем Біблійної історії Старого і Нового Завітів, а також предмету Морального Богослів'я в Регентському Духовному Училищі при Володимир-Волинській спархії.
29 березня 2002 року єпископом Володимир-Волинським і Ковельським Симеоном пострижений в чернецтво з іменем Арсен і Гі (на честь преподобного Арсенія Великого 21 травня) в храмі святих первоверховних апостолів Петра і Павла с. Світязь . З цьго дня переіменовусться у скит Свято-Успенського Низкиницького чоловічого монастиря у селі Світязь. Так було започатковане монашеське життя.

15 травня 2003 року єпископом Симеоном нагороджений до Дня Святої Пасхи "Золотим Хрестом". В червні 2003 року закінчив Київську духовну академію.
20 червня 2003 року нагороджений ювілейною медаллю "Харківський Собор".

28 жовтня 2003 року в день свята ікони Божої Матері "Спорительниця хлібів" архієпископом Володимир-Волинським і Ковельським Симеоном була звершена Літургія, після якої було звершено й закладено перший наріжний камінь і капсула із документом про закладення і заснування святої Петро-Павлівської обителі, а також освячення місця під будівництво храму і корпусу на честь ікони Божої Матері "Спорительниці хлібів".

В червні 2004 року після захисту дисертації на тему "Вивчення факторів, що впливають на розвиток церковної історії, як науки в Західній Богословській думці та історіографії".

4 вересня 2004 року в день преподобного Симеона Стовпника, коли було освячення і відкриття Свято-Успенського Низкиницького чоловічого монастиря з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Володимира, архієпископом Володимир-Волинським і Ковельським возведений в сан ігумена. Згідно рішення педагогічної ради було доручено викладання предмету Аскетики у 3 курсі Регентського Духовного Училища.

16 квітня 2005 року в день Похвали Божої Матері, до дня святої Пасхи з благословення блаженнішим Митрополитом Володимиром, архієпископом Симеоном Володимир-Волинським і Ковельським нагороджений Хрестом із прикрасами.

На сьогоднішній день храм "Спорительниці хлібів" і братський корпус знаходиться у стані будівництва (споруджується 2 поверх). Богослужіння проходять у Петро-1 Іавл івському храмі.
З благословіння архієпископа Володимир-Волинського і Ковельського Симеона з 16 квітня Пстро-Павлівський скит Свято-Успенського Низкиницького монастиря в селі Світязь перейменовується у монастир. Богослужіння в монастирі проходять кожного дня. Кількість братів 6 чоловік і З послушники.

Категорія: Церква

Шановний відвідувач, ви увійшли на сайт як незареєстрована особа.
Ми рекомендуємо вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.