Озеро Свiтязь
Озеро Світязь
Озеро Світязь
 

Озеро Пулемецьке

Автор: Siroga від 17-07-2009, переглянули: 7 275

 Пулемецьке озеро знаходиться на північний захід від озера Світязь, між селами Пульмо і Пулемець. Славиться воно великою кількістю риби. Кожен рибалка просто зобов'язаний закинути свої вудочки і витягнути чималенького карасика чи карпика із оз.Пулемецьке!)
 
 За площею водної поверхні і об'ємом води поступається Пулемецьке тільки озеру Світязь. Довжина берегової лінії близько 16 км.
 
Площа озера 1640 га, довжина 6,1 км, ширина — 3,5 км, максимальна глибина — 19,2 м, середня — 4,1 м.

Берегова лінія озера слаборозчленована. Південні і північно-західні береги піщані, припідняті на 5-6 м над рівнем води. З півночі і північного сходу озеро оточують торфові болота, які згодом переходять в мокрі, а далі — в сухі луки.

Дно озера піщане, рівне, має дві продовгуваті западини, між якими розміщений підводний пагорб, Пулемецьке озеро має великі запаси сапропелю і торфо-сапропелю. Тут вони оцінюються в 37 млн.м.куб.

Живиться озеро підземними водами, а також атмосферними опадами і поверхневим стоком. Озеро з'єднане каналами з озерами Острів'янське та Луки.

Дослідження озера проводилось разом з іншими озерами Шацької групи, тобто ще в 19 столітті. В теперішній час дослідження носять епізодичний характер. На озері вивчення проводяться науково-дослідними та учбовими закладами з Києва, Львова, Луцька та науковим відділом парку, який ведуться щорічні спостереження за озером.

В озері відмічений найбільш сприятливий кисневий режим, хоча спостерігається зменшення його вмісту від поверхні до дна.

Пулемецьке озеро характеризується багатством підводної і надводної рослинності.

Прибережні ділянки з глибини до 0,5 м зайняті такими видами як осока гостра, рогіз вузьколистий, рогіз широколистий, жабурник звичайний, рдесник гребінчастий та рдесник плаваючий, зустрічаються одиничними екземплярами.

На ділянках з глибинами до 2 м поширені харові водорості, рдесник блискучий та лілія біла, очерет звичайний.

Занурена рослинність займає невеликі площі. Тут поширені харові водорості (глибина до 6 м), рдесник пронизанолистий, елодея канадська, рдесник блискучий.

Пулемецьке озеро відзначається багатством водо-плаваючих птахів.

Тут гніздяться при перельотах: великий норець, лебіль-шипун, сіра гуска, крижень, чирок-тріскунок, червоноголова чернь, гоголь, лиска, сріблястий мартин, чорновола гагара.

Озеро Пулемецьке відноситься до озер лящового типу. Широко розповсюджені тут щука, плотва, краснопірка, карась, в'юн і лин. Рідко можна побачити сома. В озері є вид-вселенці — це чудський сиг (в народі його називають ріпус), вугор, карликовий сомик та судак. Озеро багате на рибу, всього тут, нараховується 21 вид риб.

Озеро використовується в рекреаційних цілях. Воно створює приємне і затишне місце для відпочинку людей, які тут мешкають, і які приїздять сюди з навколишніх сіл, міст та сусідньої держави — Білорусі.

Категорія: Рибалка

Шановний відвідувач, ви увійшли на сайт як незареєстрована особа.
Ми рекомендуємо вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.

Додавання коментаря

Ім'я:*
E-Mail:
Коментар:
Введіть слова, які бачите на картинці: *