Озеро Свiтязь
Озеро Світязь
Озеро Світязь
 

Шацькі озера - цікаві факти! Активний відпочинок!

Автор: Evelina від 5-05-2020, переглянули: 4 226

  Шацьк… Шацькі озера… Влітку ці слова можна почути у Львові, Києві, Луцьку, Одесі, Харкові та по всій Україні. І не тільки… Про Шацькі озера знає уся Європа і навіть за океаном. Озерний куточок Волині приваблює блакитними плесами, золотопіщаними пляжами, мальовничими поліськими краєвидами і який до цього часу зберіг незайманість природного ландшафту, прозору воду та чисте повітря. Не дивно, що вже з початку травня і до пізньої осені сюди тече потік туристів і відпочиваючих. Постійні мандрівники вже обрали улюблений період для візиту на Шацькі озера, адже тут все своєрідно.
  Є три основні періоди – весна з теплою температурою, коли природа пробуджується, починає все зеленіти і цвісти. В цей момент тут не багато туристів, загалом тиша і спокій. Тоді настають спекотні дні літа, і з середини червня масово линуть відпочиваючі з усіх сторін Землі, в цей час достигають чорниці, суниці, ожина, відкривається сезон рибалки після нересту і так триває до середини вересня. І знову настає спокійний період, туристи їдуть для гармонійного відпочину на лоні природи, де й досі ростуть ягоди і сила-силенна грибів. Тому на Шацьких озерах кожен ввійде свою хвилю відпочинку і гармонію релаксу! Вибирай ідеальний час для себе!

Екскурсії та активний відпочинок!
Місцева туристична компанія Світязь Active організовує цікаві та активні подорожі по Шацькому Національному Природному Парку. Серед широкого асортименту мандрівок популярністю користуються такі пропозиції – 
  1. Екскурсія на радянському позашляховику УАЗ 69 «Safari». Маршрут пролягає по п’яти озерах – Світязь, затока Бужня, Пулемецьке, Климівське, Ритець. Це драйвова експедиція по бездоріжжю та лісових хащах, на шляху зустрічатимуться села до яких ще не торкнулася цивілізація. Для відпочинку влаштують вам пікнік біля озера з червоним забарвленням води. З відновленими силами та незабутніми враженнями, з насолодою мчатимете додому.
  2. Екскурсії на байдарках мають три маршрути – «Поліські джунглі», де пропливатимете по недоступних озерах Луки і Перемут, і зупинитесь на плаваючому острові Бажань.
«Поліська Амазонка» ви пливтимете озером Пулемецьке, а потім через довгий канал потрапите в озеро Острів’янське, там ви зупинетесь на дивовижно гарному березі в ялиновому лісі.
«Шляхи Робінзона» ви мчатимете по сьомому чуду України озері Світязь та двох його затоках Лука і Бужня, біля якої ростуть рослини юрського періоду. Також ви зійдете та прогуляєтесь по його острові Закоханих чи Космонавтів.
  1. Велосипедна та пішохідна екскурсії по віддалених і забутих озерах Шацького Національного Природного Парку. Де панує справжній дух дикої природи. У цих подорожах ви зможете побачити косулю, лося, оленя, чорного лелеку, чаплю, і містечко бобрів. Дорога туди не з легких, але побачене  назавжди закарбується у вашій пам’яті.
  2. Оглядова екскурсія по найвідоміших озерах ШНПП – Світязь, Велике Чорне, Люцимер, Соминець, Пісочне. Також відвідаєте старовинну Петропавлівську церкву і чоловічий монастир, побачите науковий об’єкт національного значення Уран - 3 .
  3. Індивідуальна подорож по Шацькому поозер’ї, де вам не потрібно приєднуватися до групи туристів, гід Евеліна Євдокимова  вам проведе особисту екскурсію, ви зможете самі вибирати об’єкти для огляду і з її допомогою скласти індивідуальний маршрут.
Цікаві факти!
У січні 1988 рибалки Шацького рибцеху виловили в озері Велике Чорне сома вагою 68 кілограмів і довжиною 2 метри.
У 1930 – х роках на березі озера Люцимер в урочищі Сад проводив розвідки відомий український історик О. Цинкаловський. Розкопки виявили інтенсивність заселення її в епоху перших століть нашої ери та цікавий археологічний слід залишили готи, які тут довгий час перебували. Було виявлено речі, що належать до вельбарської культури та римської динарії (ІІ ст.н.е).
Під час Першої та Другої світової війни воду з озера Світязь використовували як антисептичний засіб для поранених солдатів, так як вона має високий вміст іони срібла та гліцерину, також цю воду використовували для вживання. На сьогодні неї перевіряли в лабораторії і виявлено те, що  вода озера Світязь в 17 разів чистіша ніж в водоканалах великих міст.
На території Шацьких озер проходить вододіл двох морів Балтійського і Чорного, усі озера крім Великого Чорного впадають до басейну Балтійського моря.
Шацькі озера є транзитною зупинкою для перелітних птахів, зокрема був зафіксований пелікан.
Талісман тутешніх озер – риба вугор, потрапляє до нас з Балтійського моря, через річки Вісла та Західний Буг,  а нереститься у Саргасовому морі.
Якщо була цікава інформація зберігай та поширюй! До зустрічі на Шацьких озерах!

Категорія: Відпочинок

Шановний відвідувач, ви увійшли на сайт як незареєстрована особа.
Ми рекомендуємо вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.

Додавання коментаря

  • Ім'я:*
    E-Mail:
    Коментар: