Озеро Свiтязь
Озеро Світязь
Озеро Світязь
 

Чому потемніло озеро Пісочне?

Автор: Tofitka від 1-07-2006, переглянули: 4 022

Недавно в редакцію газети "Волинь" зателефонував чоловік, котрий з тривогою в голосі повідомив, що в озеро Пісочне, яке знаходиться в Шацькому районі, нібито потрапили каналізаційні стоки — чути неприємний запах, а на окремих плесах вода потемніла.
Згодом інший читач поцікавився: «Чи можна купляти путівку в санаторій «Лісова пісня», якщо в озері Пісочному не можна купатися?».
Ми поцікавилися в директора санаторію «Лісова пісня» Віктора Карпука, що ж трапилося... – Справді, в різних місцях озера з’явилося буре потемніння на воді, ніби піднялися водорослі, було чути неприємний запах, — розповів Віктор Наумович. — Ми повідомили дирекцію Шацького національного парку, працівників Любомльської санепідстанції. А основне — перевірили каналізаційні колодязі, взяли проби у криницях. Хоча очисні споруди та поля фільтрації знаходяться в лісі на чималій віддалі. Однак нічого не виявили. Тут ми згадали, що в минулому році теж спостерігали подібне явище на озері. Враження таке, що коли нагрівається вода, то відбуваються якісь біологічні процеси....За роз’ясненнями ми звернулися до начальника державного управління екології та природних ресурсів в області Ростислава Мігаса. Виявляється, останні дослідження проб води в лабораторії, аналізи санепідстанції показали, що немає перевищення гранично допустимих концентрацій речовин в озері.
– Нині на озері Пісочному працює фахівець-біолог з Львівського державного університету імені Івана Франка. Також залучено водолаза, котрий на різних глибинах буде брати водорослі для дослідження. Сподіваємося, через день-два будемо мати висновки науковця, — розповів Ростислав Васильович.
За останніми повідомленнями, вода в озері Пісочному очистилась, рибалки — на човнах, а відпочиваючі — в озері. А вода в Пісочному справді лікувальна — насичена сріблом і гліцерином, і дістати путівку в санаторій «Лісова пісня» зараз непросто. Майже усі місця зайняті.

Категорія: Новини

Шановний відвідувач, ви увійшли на сайт як незареєстрована особа.
Ми рекомендуємо вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.

Додавання коментаря

Ім'я:*
E-Mail:
Коментар:
Введіть слова, які бачите на картинці: *