Озеро Свiтязь
Озеро Світязь
Озеро Світязь
 

Береженого Бог береже, або збираємось на рибалку

Автор: Siroga від 13-06-2013, переглянули: 3 003

Не дивуйтеся: під час риболовлі теж потрібно дотримуватись своєрідних правил безпеки. Ас-рибалка перед тим, як закинути вудочку, довго прикидає, де б то «пришвартуватися». Йдеться не лише про вибір місць, де риба «гуляє». Важливо облюбувати зручну, надійну «пристань».

Небезпеку, перш за все, таять у собі різні урвища, круті, повзучі, сипучі, не укріплені, підмиті водою; глиняні береги, водовороти, болотяна драговина, трясовина, плавуни, багно. Обминайте все це десятою дорогою. Для рибної ловлі вибирайте береги рівні, пологі, тверді, бажано біля тихих, спокійних заплав, заводей. Дерева, кущі теж тут погані сусіди, оскільки вони стають завадою при закиданні вудочки. Годяться просторі «водяні доріжки» поміж очеретом, травою. Останні до того ж маскують вас від далекозорого ока риби. Подбайте про справний місточок, стільчик, де ви можете зручно вмоститися. Привабливою є риболовля з човна, тим паче тепер, коли відмінено спеціальні талони й така можливість надана всім членам Українського товариства мисливців та рибалок і військово-мисливського товариства. Але, щоб уникнути нещасних випадків, неприємних ускладнень і прикрощів на воді, особливо малодосвідченим рибалкам, потрібно достеменно знати й ретельно виконувати правила поведінки в човні. До такої ловлі слід готуватися вже на березі. Насамперед, уважно перевірте човен на справність, на здатність не пропускати води. Для страхування покладіть у нього водочерпалку і рятувальний круг (якщо він є під рукою). Щоб уникнути зайвого ходіння по човну після його «пришвартування», акуратно розкладіть усі снасті, підсак, садок, наживку, підкормку, попередньо прикріпіть якорі.

До речі, про якорі. Рибалки часто, крім спеціального, металевого якоря, використовують важкі гирі, інші металеві предмети, камені, в'язки цеглин, а то й наповнені піском й міцно зв'язані поліетиленові мішки, вага яких нерідко перевищує вагу раціональної достатності. А це вже небезпечно. Проте якщо якір і нормальної ваги, все одно не можна його опускати у воду й піднімати, стоячи у човні на повен зріст; не слід ставати на лаву, впиратись ногами в борти, навалюватись усією вагою тіла на один з них. Робити це треба сидячи, або вклякнувши на одне чи два коліна. Якір опускайте тихо, спокійно, плавно, опускайте з корми, щоб дати можливість човну розвернутись за вітром, а потім другий якір опускайте з носа човна. Для підв'язування якоря не доцільно користуватись ланцюгом, бо він створює шум та ляскіт, що відлякує рибу. Для цього не годяться дріт, жилка,, оскільки вони впиваються в руки, травмують їх, а якщо човен гумовий, то і його можуть попсувати. Найкраще закріплювати якір канатом, міцним бавовняним шнурком.

Закріпившись, сядьте на лаву, заспокойтесь, без поспіху розкидайте принаду, тихо розгорніть і закиньте вудочки, попередньо вимріявши і за допомогою поплавка зафіксувавши необхідну глибину. Під час ловлі не галасуйте, не ходіть по човну.
У літню, спекотливу погоду не можна сидіти на відкритому березі чи в човні в теплому, щільному, не проникливому для випаровування вологи одязі, тим більше без головного убору: так не довго «схопити» сонячний удар.

Серйозна небезпека чатує на вас на зимовій риболовлі. Рекомендується виходити на лід, який уже досягнув товщини не менше 5 - 6 сантиметрів. Не перевіривши його міцності, не робіть і кроку вперед. Ненадійним є лід, що замерз зі снігом, залишками рослинності. Підступні також злегка притрушені снігом підталини, течії, виходи джерельних «ключів». Ні в якому разі не виїжджайте на лід санками, автомашиною. Словом, будьте дуже обережні, адже, як кажуть у народі, береженого Бог береже. Пам'ятайте, вас чекають вдома! Навіть і без риби...

Категорія: Рибалка

Шановний відвідувач, ви увійшли на сайт як незареєстрована особа.
Ми рекомендуємо вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.