Озеро Свiтязь
Озеро Світязь
Озеро Світязь
 

Зроби краще

Автор: Siroga від 13-06-2013, переглянули: 2 743

   ВОЛОСІНЬ МІНЯЄ КОЛІР...Успіх риболовіння часом залежить від кольору волосіні — помітна вона чи ні. Тому для прозорої води найкраща волосінь зеленого, блідо-зеленого, голубого кольору, для каламутної — жовта. Волосінь вудочки має зливатися з кольором грунту — бути коричневою, жовтою або блідо-жовтою. Рибалка повинен мати в запасі волосіні різного кольору. А що, коли немає в магазині? Ю. Невський пропонує кілька способів фарбування. Наприклад, аніліновою фарбою. Розведіть її в чистій консервній банці, нагрійте до кипіння. Потім остудіть десь до 50 градусів і опустіть у неї нещільний моток волосіні. Коли волосінь набуде потрібного кольору, вийміть і просушіть. Щоб не стала жорсткою, у склянку фарби додайте півчайної ложки солі. Для забарвлення в блідо-жовтий, жовтий і коричневий кольори можна вживати лушпиння цибулі. Скип’ятіть воду, розмішайте в ній лушпиння. Далі робіть те саме, що й у попередньому випадку. Для забарвлення в голубий колір із жовтим відтінком можна застосувати щучу луску. Процес той же. В багатьох випадках можна забарвлювати тільки повідки.
...І МІНЯЄ МІЦНІСТЬЧай має в собі дубильні речовини, здатні взаємодіяти з поліамідом і таким чином зміцнити волосінь з поліамідної смоли. Інженер В. Іванов для волосіні діаметром 0,15 мм і більше пропонує такий режим обробки: 200 г води і 15 г чаю кип’ятити 3 хвилини, в розчин занурити волосінь і кип’ятити 12 секунд, потім на 1 хвилину зняти розчин з вогню і, прокип’ятивши волосінь ще 12 секунд, залишити її в розчині на добу.
 
КОЛИ ВОЛОСІНЬ ОБІРВАЛАСЯ...  Її доводиться зв’язувати, а вузлик заважає пересувати поплавець. В. Сахарцев радить користуватися поплавцем, який ви бачите на малюнку. Гачок зроблено із латунного дроту діаметром 0,7 мм. Якщо його притиснути до волосіні, поплавець тримається на ній цілком надійно.
 
ЛІТАЮЧИЙ ТЯГАРЕЦЬВелика риба завжди притримується корчистих або густо зарослих водоростями місць. Але ловити її там важко — гачок, та й тягарець часто чіпляються, іноді так, що доводиться рвати волосінь.
 
 
ЩОБ УСЕ ПІД РУКОЮ...Взимку, коли день короткий, кожна хвилина для рибалки дорога. Тим часом умови вудіння часто вимагають змінювати мормишки. І. Некрасов радить таке. Дві вудочки обладнати мотовильцями, кожну трьома, щоб мати під рукою різні за кольором і вагою приманки — білі, жовті, свинцеві тощо. На кожне мотовильце внатяжку надіти гумове кільце і по всій ширині його зробити проколи шилом, змоченим у чорнилі. У позначені точками отвори втикаються гачки мор-мишок жалом до корпуса вудочки. Гачки не заважають ловінню, не тупляться, тримаються в гумі надійно, а при потребі їх легко відчепити. Щоб пустити в хід облюбовану мормишку, досить зняти гумове кільце і перенести його на сусіднє мотовильце.
 
УНІВЕРСАЛЬНА БЛЕШНЯСпінінгісти не раз мали нагоду переконатись, що тягарець і поводок призводить до багатьох незручностей, Без повідка, щоправда, можна обійтись — адже рідко трапляється, щоб хижак заковтнув блешню.

Категорія: Рибалка

Шановний відвідувач, ви увійшли на сайт як незареєстрована особа.
Ми рекомендуємо вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.