Озеро Свiтязь
Озеро Світязь
Озеро Світязь
 

Судак

Автор: Siroga від 13-06-2013, переглянули: 4 918

За своїми розмірами судак по суті займає перше місце в сімействі окуневих. Середня довжина тіла досягає 60-80 сантиметрів, вага — 3-5 кілограмів. Зустрічаються окремі екземпляри розміром до 130 сантиметрів, вагою до 20 кілограмів. Поширений в прісних і солонуватих водах. На Волині водиться в чистих, багатих на кисень річках і озерах. В постійно і забруднених, каламутних водах його марно шукати. Любить глибокі місця, піщане, твердо-глиняне дно, ями, коряги, корчі, каміння, обривисті береги. Судак покидає їх лише вранці і увечері, коли він піднімається на поверхню чи виходить на перекати, щоб зловити рибу, яка є основним продуктом його харчування. Ділянок, з рослинністю уникає, там може зустрічатися лише молодь.

Взимку судаки збираються в табуни, що тримаються в захаращених корчами ямах. Але в зимову «сплячку» вони не впадають, продовжують вести активний спосіб життя. -З настанням весняної повені судаки виходять до прибережних зон. Середні судаки ходять зграйками по 5 -10 штук, дуже великі - поодинці. Нерестяться в квітні—червні при температурі води 8 - 25 градусів тепла. Нерест триває довго 3 - 4 тижні (самка відкладає в середньому 122 тисячі ікринок). Статевої зрілості досягає на 3 - 5 році життя. Своєю хижацькою вдачею судак переважає окуня і майже не уступає щуці. Від інших риб свого сімейства відрізняється видовженим, злегка стиснутим по боках тілом, покритим дрібною, міцною, Із зазубреними краями лускою. Спинка — зеленувато-сіра, на боках поперечні буро-чорні смуги, живіт білий. Рот великий. Щелепи озброєні сильними іклистими зубами, між якими знаходяться дрібні. Спинні і хвостовий плавники покриті темними цяточками. М'ясо судака має високі смакові якості.

Ловлять судака на поплавочну, проводочну вудочки, донку, спінінг, круги... Товщина жилки -- 0,4-0,5 міліметра, гачки — №6.- 10. Ловити краще, як правило, на живця (маленькі плотва, піскарик, йоржик), клює й на жвавого, верткого хробачка, блешню. Кльов судака нерівномірний. Особливо він активний після нересту, вранці. Увечері й вночі йде до берега. Судак хапає приманку впевнено, жадібно, при наявності гострого гачка може підсікатися сам. Покльовка цієї риби теж різноманітна: то він слабо «грається» поплавком, а потім різко тягне його під воду, то, ледь потішившисьпоплавком, відразу його топить. Саме тоді його потрібно швидко і сильно підсікати.

Спочатку судак виявляє значний опір, втікаючи в царство Нептуна, прагнучи залягти на дні. Тому при досить міцній жилці потрібно, не мешкаючи, підтягувати рибу до берега чи човна. Згодом опір судака слабшає. Якщо ж клюнув великий судак, створюється враження, що жилка за щось зачепилась. Але й в такому випадку при вивуджуванні його у верхні шари води він втомлюється. Лише на фіналі може знову спробувати звільнитися від гачка. Проявляйте пильність і вправність.

Категорія: Рибалка

Шановний відвідувач, ви увійшли на сайт як незареєстрована особа.
Ми рекомендуємо вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.

Додавання коментаря

  • Ім'я:*
    E-Mail:
    Коментар: