Озеро Свiтязь
Озеро Світязь
Озеро Світязь
 

Рибальскі страви

Автор: Siroga від 13-06-2013, переглянули: 4 832

Виїжджаючи на рибалку, Ви, звичайно, завжди дбаєте і про те, щоб швидко приготувати там смачні страви. Крім звичайної холодної закуски (хліб, сало, ковбаса, сир тощо), біля рибальської ватри можна приготувати, не володіючи особливими кулінарними навиками, чимало гарячих страв, які безперечно, сприятимуть кращому і приємнішому відпочинку на лоні природи. Слід лише зауважити, що для цього треба обов’язково прихопити цибулю, часник, сіль, лавровий лист, олію, чорний і червоний перець.  
 
 
ЮШКА ІДві цибулини, кілька морквин і корінь петрушки нарізати кружальцями, два зелені перці і два помідори теж нарізати кружальцями (помідори можна замінити томатною пастою), додати чайну ложечку червоного перцю, солі. Все це залити водою і кип’ятити 15—20 хвилин. Почищену, нарізану шматками рибу посолити, залити в окремій посудині столовим вином (100—200 г) і залишити так на 15—20 хвилин. Потім-рибу покласти в першу посудину і варити до готовності.
 
 
ЮШКА IIРізну рибу (найкраще щуку, носаря, йоржа, коропа) почистити, порізати на шматки, посолити і зварити в солоній воді, В окремій посудині підігріти жир, нарізати дрібно 1—2 великі цибулини, підрум'янити їх на жирі, додати чайну ложечку червоного перцю і покласти туди зварену рибу. Через 4—5 хвилин рибу залити юшкою і варити до готовності. Цю юшку (іншу теж) ніколи не слід помішувати.
 
 
ЮШКА ПОДВІЙНА, РИБАЛЬСЬКАІз пійманої свіжої риби, виділеної для юшки, половину треба почистити, а другу половину тільки вительбушити. Нечищену надрібно порізати і в марлевому мішечку опустити у відерце чи казанок, де варитиметься юшка. Дати їй півгодини кипіти, потім мішок віджати в казанок, а все, що в ньому лишилось, викинути. Чищену ж рибу, порізану навпіл, зварити без мішечка. Тоді зняти казанок з вогнища, посолити юшку за смаком, приправити лавровим листом і перцем, знову поставити на вогонь, дати ще раз прокипіти. Юшка готова. Більше ніяких спецій не треба, щоб не зіпсувати її смакових якостей. Рибу можна вийняти і їсти окремо, а юшку сьорбати «на друге».
 
 
ЮШКА ПРОЗОРАЗвичайна юшка — діло нехитре. Але щоб зробити її особливо смачною, потрібно вичищену дрібноту (яльців, йоржів, окунчиків, риб’ячі голови) залити водою, добре прокип’ятити — 20—30 хвилин» потім остудити і процідити крізь марлю. В охололу юшку додати пару яєчних білків, і каламуть осяде на дно. Рідина стане прозорою. Після цього перелити її в казанок, додати сіль, перець, лавробий лист і поставити на вогонь. Коли юшка закипить, зварити в ній приготовану велику рибу, що триватиме 10—15 хвилин. Після цього залишається додати кріп. Така юшка дуже смачна, гарно пахне і, як сльоза, прозора.
 
 
СУП МОЛОЧНИЙ З РИБОЮОкуня або щуку зварити у підсоленій воді, потім вийняти з навару, а в казанок нарізати кубики картоплі, цибулі, коренів петрушки. Коли овочі закиплять, додати парне молоко, лавровий лист і перець. Суп приправити вершковим маслом і зелениною. Відварену рибу положити в тарілку. На 2 л води: 300 г риби, 3 картоплини, 1 цибулина, 1 корінь петрушки, 2—3 чайні ложки масла, 2—2,5 склянки молока. Лавровий лист і перець — за смаком.
 
 
ЮШКА-ПЮРЕ З ДРІБНОЇ РИБИРибу очистити, вительбушити, промити. Очистити картоплю, сушені кірочки лимона або апельсина, перець-горошок і лавровий лист положити в емальовану каструлю або казанок, залити водою і поставити на вогонь. Коли картопля стане м’якою, бульйон процідити через друшляк і те, що лишилося, стовкти. Потім, помішуючи ложкою лити в друшляк бульйон. Все, що залишилось у ньому, викинути. Юшку-пюре посолити, додати масла і ще раз прокип’ятити. На двісті грамів дрібної риби треба: стільки ж сушених кірочок лимона або апельсина, чотири горошини перцю, півтора літра води, олію — за смаком.
 
 
СМАЖЕНА РИБАРибу почистити, велику порізати на шматки і посипати сумішшю солі з червоним перцем. На сковороді підігріти жир і смажити рибу до готовності. Сіль із червоним перцем надасть рибі особливо приємного смаку.
 
 
САЛАТ РИБАЛЬСЬКИЙ (ПОЛЬОВИЙ)Зварену в мундирах картоплю почистити, нарізати великими кубиками, 2—3 цибулини теж порізати крупно. Змішати картоплю з цибулею, посолити, посипати 1—2 чайними ложечками червоного перцю, залити 1—2 банками майонезу (в залежності від кількості картоплі) і все це перемішати. Таку закуску можна приготувати за 5 хвилин, якщо картоплю зварити дома * перед виїздом на риболовіння.
 
 
КОВБАСА З ЦИБУЛЕЮ2—3 великі цибулини нарізати півкружаль-цями, посікти трохи часнику (2—3 зубки) і поту шку вати в олії чи в іншому жирі 4—5 хвилин. Тоді нарізати тонкими кружальцями будь-яку ковбасу, перемішати її з цибулею, додати 3—4 лаврових листки, посолити і посипати червоним перцем. Через 10 хвилин ви їстимете смачну страву.
 
 
РИБА НА РОЖНІРибу (бажано 400—500 г) почистити, посипати сумішшю солі з червоним перцем і настромити кожну через рот на загострені палички. Пекти рибу над гарячим вугіллям 5—7 хвилин.
 
 
ШПРОТИ З ВЕРХОВОДКИ  Здебільшого рибалки не люблять верховодку. Проте з неї можна приготувати смачну страву. Почищену рибу солять в окремій посудині. В іншу посудину нарізають кружальцями цибулю, моркву, буряк, укладають їх на дно, прикривають шаром риби, додають 2—3 лаврових листки, червоний і чорний перець. Так накладають шар за шаром, заливаючи олією (щоб покрила рибу). Тушкувати треба на середньому вогні. Коли риба майже готова, додати оцту (можна трішечки підсолодити цукром) і варити, поки не пом’якшають кісточки.
ЗАКУСКА З ЦИБУЛІ4—5 цибулин (на дві особи) нарізати кружальцями в розігріту (200—250 г) олію. Посікти 2-—3 зубки часнику і всипати до цибулі. Додати чайну ложку червоного перцю, 3—4 лаврових листки. Тушкувати треба на повільному вогні, поки цибуля не пом’якшає. Якщо навіть трохи хрустітиме, це теж непогано. Таку страву можна приготувати за 10 хвилин. їсти просто з хлібом або зварити до неї картоплю.
 
ЛЕЧОВосени рибалки можуть приготувати й таку смачну страву. Помити і нарізати кружальцями зелений перець, 2—3 цибулини, 3—4 помідори. Розігріти в посудині олію, покласти до неї цибулю і тушкувати 5—7 хвилин. Потім покласти перець і теж тушкувати 20 хвилин. Лише в кінці додати нарізані помідори, посолити, посипати червоним перцем (можна чорним) і тушкувати ще хвилин 10—15.
 
 
РИБА З КАРТОПЛЯНИМ ФАРШЕМГотують так само, як «рибу на рожні», однак у середину риби закладають фарш із натертої (або наструганої ножем) картоплі, в яку додають сіль, цибулю, чорний і червоний перець. Розпоротий живіт риби в кількох місцях зшивають. Печуть рибу над гарячим вугіллям.
 
 
ПЕЧЕНА КАРТОПЛЯКартоплю розрізати навпіл (не до кінця), натерти всередині сумішшю солі з червоним перцем і, з’єднавши половинки, Покласти в гарячий попіл. Зверху засипати жаром і розпалити вогонь. Така картопля дуже смачна, бо від солі, що всередині, вона не тільки печена, але й пропарена.
 
 
САЛО НА РОЖНІ  Надрізаний в кількох місцях шмат сала, близько 100 г, зі шкуркою нанизати на загострений кінець палички. Розрізати навпіл цибулину і теж настромити на паличку, впритул до сала. Над вогнищем сало покручувати, і коли починає крапати жир, тримати рожен над заздалегідь приготованою скибкою хліба. Цей процес повторюється 15—20 разів, поки сало стане рум'яним.  
 
 
ЗАКУСКА ІЗ СИРУ3000 г сиру, 1000 г вершкового масла, 509 г сметани і велику цибулину дрібно нарізати або посікти, додавши чайну ложечку червоного перцю, чайнОЇ ложечки кмину і солі (спеції за смаком, але обов’язково). Все це добре розтерти і намазати товстим шаром на хліб. Дуже гарна закуска, особливо до першої чарки (може, й до другої, але не більше!). А тепер перевірте все це на практиці, і ви переконаєтесь, що нічого смачнішого на світі немає. Доброго путі вам і смачного!

До записника рибалкиВи наловили риби, а сковорідку не прихопили.
Не біда. Вимийте рибу, вительбушіть, посоліть, обмастіть глиною і положіть у гаряче вугілля. Коли риба спечеться, відмийте глину, а разом з глиною зійде і луска. Що робити з «дрібнотою»? Для юшки и треба тельбушити. Та вовтузитися з нею не завжди хочеться. Між тим, можна без цього обійтися. Дрібну рибу (не-чищеною) зав’яжіть у марлю і підвісьте над казанком так, щоб при кипінні вода покрила рибу цілком; коли риба добре вивариться, проробити те ж саме. Вийде смачний навар, до якого слід додати все, що потрібне для юшки. А що робити, коли риба не зовсім дрібна, довжиною, наприклад, з долоню? Почистити для юшки — мати нудну роботу з кісточками. Загорнути в марлю — втратити багато добра. Та вихід є інший..
 
Почистіть рибу, вительбушіть і відріжте плавці. Потім міцними нитками поприв’язуйте рибу попід зябрами до дрючка. Так можна підвісити 10—12 рибин. Опустіть їх у киплячу воду, а дрючок положіть кінцями на краї казанка або відра. Коли риба остаточно звариться, м’ясо від неї відпаде, а кісточки залишаться на ниточках, Перш ніж вішати над ватрою казанок або відро, натріть їх зверху стеариновою свічкою або сирою глиною.
Такий посуд легше буде згодом вимити — кіптява відійде разом зі стеарином або глиною. Казанки підвішуйте над ватрою тільки після того, як вогонь розгорівся і виділяє менше диму. На смак риба не завжди однакова. Наприклад, коропи особливо смачні від вересня до квітня, щука — від лютого до квітня, минь — у січні. Можна сміливо сказати, що кожен, хто провів бодай день з вудочкою на річці або озері, досхочу надихався ароматом трав, почув пересвист пташок і курликання журавлів, побачив у темній воді бронзовий чи сріблястий блиск великої риби, хто, нарешті, відчув іі пружинистий біг на тоненькій забринілій волосіні, — той потім довго згадуватиме цей день, як один із найщасливіших днів свого життя.

К. Паустовський.

Категорія: Рибалка

Шановний відвідувач, ви увійшли на сайт як незареєстрована особа.
Ми рекомендуємо вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.