Озеро Свiтязь
Озеро Світязь
Озеро Світязь
 

Календар рибалки

Автор: Siroga від 10-10-2010, переглянули: 4 929

С І Ч Е Н Ь
Більшість риби продовжує залишатись у глибоких ямах в малоактивному або заціпенілому стані, В стоячих водоймищах з товстим льодовим покривом нагромаджуються сірководень, вуглекислота. Кисень стає дефіцитним, і риба починає гинути. Пробиванням ополонок можна уникнути її загибелі. В ополонках ловіння риби буває іноді вдалим, але для цього потрібен дозвіл. Успіх з вудкою — випадковий і незначний. У минька закінчується ікрометання (до мільйона ікринок).

Л Ю Т И Й
В окремі дні починає пригрівати сонце. В невеличі -Ких незамерзаючих затоках іноді можна бачити, як сновигають головні і повзають по дну слижі. В озерах і стариках в ці дні вдається зловити плітку й окуня. Здобич, звичайно, більш ніж скромна, але задоволення велике. В кінці місяця риба здебільшого вибирається із ям і. робить невеликі переміщення, головним чином вгору по течії. У гольянів і підустів починає утворюватись Шлюбний наряд.
 

Б Е Р Е З Е Н Ь
Починається нерест у щук (до 150 тис. ікринок). Ікра відкладається на залиту рослинність. Бичок розбить ямки в піску, відкладає в них від 100 до 1000 Ікринок і залишається біля них для охорони. Відкладають ікру окунь (до 150 тис.), судак (до 300 тис.), Йорж (до 100 тис.), в’юн (до 150 ТИС.), ГОЛЬЯН (до 100 тис), підуст-«мартянка» (до 20 тис.). Розпочинають ікрометання дунайський лосось (до 20 тис.), харіус до 10 тис.) і райдужна форель (до 2500). Кльов у риб слабший, але іноді вдається піймати на черв’ячка досить крупного головня, підуста або марену.
 

К В І Т Е Н Ь
Кількість видів риб, які відкладають ікру, збільшується. Крім згаданих вище, починають нерест мінога, стерлядь, чоп річний малий, пістрявий бичок, звичайна і гірська щипавки, лящ, білозірка, рибець, вязь, чехоня, плітка, Білизна. Закінчується нерет у щуки, окуняЮ йоржа, бичка (бабця-головача і пістрявого) , слижа, дунайського лосося і харіуса. Риби, які відклали ікру, скочуються вниз починають посилено живитися. А ті, що не відклали ікри, вийшли із ям і піднімаються вгору по течії. Більшість з них також живиться. В усіх риб забарвлення інтенсивне. У багатьох — яскравочервоні або оранжові плавці, у деяких — дрібні білі горбочки на голові або по всьому тілу.!!!Ловити рибу будь-якими знаряддями заборонено!!!

Т Р А В Е Н Ь
Продовжують відкладати ікру риби, які не закінчили розмноження у квітні. Починають ікрометання сом, головець, миньок, гірчак, пічкури, марена звичайна та карпатська, верховодка, карась і короп. Закінчується ікрометання у міноги, стерляді, чопа великого і малого, щипавок, плітки, яльця, головня, в’язя, червонопірки, білизни, верховодки, ляща, білозірки, чехоні. Риби, які відклали ікру, скочуються вниз, у зручні місця, і починають живитись. З 20 травня дозволяється спортивний лов у річках і струмках. На спінінг ідуть щука, головець, білизна. На хруща і його личинку — головень, на вовчка, дощового черв яка, мамалигу, водних личинок, комах — марена та багато інших риб.
 

Ч Е Р В Е Н Ь
Закінчується ікрометання у сома, в’юна, лина, пічкура, марени, бистрянки,-карася, коропа. Гольян і гірчак продовжують відкладати ікру. Риби посилено живляться. Лов буває успішним. Крім звичайних приманок, вживається черешня (для головня) і літаючі комахи (для багатьох риб).
 

Л И П Е Н Ь
Продовжується ікрометання у гірчака і гольяна. У більшості риб, які компенсували затрату речовин і енергії на ікрометання, клювання стає нормальним. В похмуру погоду клювання триває весь день, в ясні теплі дні - здебільшого раненько і ввечері. В стійку гарячу погоду риба збирається в глибоких місцях з навислими кущами — лов там може бути вдалим. При тривалій негоді клювання погане. Короткі дощі, хоч би й сильні, клюванню не перешкоджають. Ловлять на мамалигу, черв’яка, кобилку, личинки бабок, поденок, ручайників, а хижаків — на рибку і блешню. Миньок ховається в нори і впаДає в теплове заціпеніння.
 

С Е Р П Е Н Ь
Закінчується ікрометання у гірчака і гольяна. Клювання сі'ає нерівномірним — риби вибагливі у виборі приманки. Щоб лов був успішним, потрібна велика спостережливість рибалки. Улов може бути згіачним, але можна вернутись і з пустими руками. Найкраща приманка — водні личинки комах.
 

В Е Р Е С Е Н Ь
Починається ікрометання у форелі. Риби посилено живляться, готуючись до зимівлі. У воді плаває багато опалого листя з личинками. Т.ому риба полюбляє стояти під листям, особливо тихої со-нячної днини. Хижак у цей час бере на живця, але самого живця зловити не так то й просто. Поплавцевими вудочками на червоного черв’яка, мотиля, опариша, підфарбоване тісто ловиться плітка, а в затонах і в заводях на черв’яка майже біля поверхні води бере верховодка, Багато риб скочуються, вниз по течії до зимувальних ям. З 1 вересня до 1 квітня ловіння у зимувальних ямах забороняється.
 

Ж О В Т Е Н Ь
Триває ікрометання у форелі. Риба поступово перестає брати, скочуючись до зимувальних ям і роблячи невеликі переміщення поблизу них. Ловіння переважно без успіху. Хоч на мотиля, опариша, сире і варене тісто, парену пшеницю, хліб, часом на мілкого червоного черв’яка ще попадаються плітка, плоскирка, червонопірка, підлящ. Важка, добре відполірована коливна блешня іноді приваблює щуку.
 

Л И С Т О П А Д
Форель продовжує відкладати ікру. Починається нерест у минька. Більшість риб, покриваючись шаром слизу, залягає в зимувальні ями. Деякі роблять незначні переміщення, особливо в теплі дні. Риба майже перестає брати, лов випадковий.

Г Р У Д Е Н Ь
Форель закінчує відкладати ікру. Миньок ще продовжує. Більшість риб у зимовому заціпенінні, лише деякі? (плітка, окунь) проявляють незначну активність. Лов випадковий.

Категорія: Рибалка

Шановний відвідувач, ви увійшли на сайт як незареєстрована особа.
Ми рекомендуємо вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.